Po výstavě MOTOCYKL PRAHA 23

7. 3. 2023

Ahoj koklaři a moto nadšenci,

ve dnech 2.-5.3.2023 se uskutečnila výstava motocyklů, čtyřkolek a příslušenství s název MOTOCYKL PRAHA 23. Nenechali jsme si tuto akci ujít a nakoukli jsme na nejočekávanější akci tohoto druhu v Praze a okolí. Přeci jen byla poslední v roce 2019.

Na jednom z největších stánků se prezentovala společnost CFMOTO s motorkami, čtyřkolkami, UTVčky a SSVčky. O poznání menší ale pěkný stánek měla společnsot Segway, kde se také bylo možné pokochat vystavenými čtyřkolkami, UTVčky a SSVčky. Vlastně by se dalo říct, že tím sekce čtyřkolek končila. TGB, Arctc Cat, Can.am, Polaris, Access, Kawasaki, Kymco, Honda, Yamaha, Suzuki, Cectek, Hytrack, Masai, Linhai a další zastoupení zde nebylo.

Kdo byl pozorný, mohl v expozici společnost PK Technik která zde prezentovala skříňové přívěsy, najít čtyřkolku Polaris. Na stánku quad-motoshopu jste mohli vidět v rohu se krčící Huisun Tactic 550, jednu dětskou čtyřkolku a dospělou kolku s názvem Peda Chilli 330R, což už podle názvu bude „ostrá záležitost“. U stánku Barth byla stavba jejich stroje a tím představení čtyřkolek končilo.

V dalších halách si užívali spíše moto nadšenci, kde byla prezentace značek o dost našlapanější. Volná místa byla doplněna vozy Fort od Louda Auto, na druhé straně skákací hrad, jaká si dráha pro děti na šlapacích autech. Pákistanské stánky s koženým oblečením, náušnice, kabelky, šperky, helmy, kombinézy, pojištění na místě od Slavia pojišťovny, v každé hale aspoň 2 coffee shopy. Krom vstupní haly číslo 1, kde byl jeden pick up s motorkou na korbě, bylo pro návštěvníky připraveno dalších 5 hal. Což projdete do dvou hodin i s jídlem. Za cenovku 300,- (což není v Praze ani jedna velká pizza) to asi neurazí ale krom třech hal nenadchne. No a parkování bez omezení za 200,- byla příjemná cenovka.

Našlo si zde svůj prostor i umění a ne vůbec špatné. V jedné hale bylo možné vidět několik zvláštních „zvířat“, která byla sestavena z náhradních dílů a dílenského nářadí

Ale vraťme se k motorkářům, ti si přišli na své. V halách bylo k vidění množství veteránů, staveb ale i běžně dostupných modelů. Harley Davidson, Indian, Royal Enfield, Triumph, BMW, Jawa, Suzuki, Benelli, Honda, Suzuki, Keeway, Kymco, SWM, Zontes, Voge, SYM, Kentoya, Ural, KTM,  Moto Moroni, UM, Vmoto s portfoliem elektro skútrů a motorek.

Větších stánků s doplňky a oblečením (krom již zmiňovaných pákistnáských prodejců) ještě LS2, Globalmoto, Bonmoto, PSI. V těch menších stáncích Geneze, SW motech, Motobox se zařízením po uskladnění vícero motorek na menším prostoru, Tokoz, stánek Slavia pojišťovny, a další. Nic co by nebylo na běžné ulici k potkání. Pozornosti neunikl stánek Policie České republiky s motorkami od BMW.

Pokud to tedy shrneme, v sobotu kdy jsme na výstavu zašli, byla největší tlačenice na stancích CFMOTO a to v obou sekcích, jak motorek tak čtyřkolek, dále na stánku Hondy, kde se nám podařilo opravdu jen několik fotek, aniž by na strojích nebo kolem nebylo „milion“ lidí a ještě u stánků Suzuki a u Zontes. Zontes pro nás byla neznámá značka ale vzhledem i cenovkou zaujala.

Pokud by se vše poskládalo bez coffee shopů, skákacích hradů, expozice s auty a volná místa se nevyplnila auty ale dalšími značkami, zvláště ze segmentu ATV, bylo by to super. Doprovodný program před hlavní halou už posoudí každý sám.

Ahoj všem a spousty pohodových km za řídítky.

Kompletní fotogalerie z výstavy najdete zde: https://ledvaj.rajce.idnes.cz/Motocykl_Praha_23/

Uvidíme, co nám nachystá Brno.

Praha má od nás za 3.

equad.cz